Ty też możesz mieć las w swoim domu

W czasach, w których żyjemy z dala od natury i otacza nas wszechogarniający smog, warto chociaż w swoim mieszkaniu stworzyć azyl pełen zieleni. Las we własnym domu, czy to naprawdę możliwe? Oczywiście. Dzisiaj oryginalne, pachnące roślinki możesz zamknąć w dekoracyjnym słoju i napawać się ich widokiem każdego dnia.  

Teraz możesz stworzyć miniaturowy las w słoju i co ciekawe, nie musisz poświęcać mu dużo uwagi. Wystarczy, że dobierzesz odpowiednie rośliny, które zamknięte w szklanym pojemniku będą się pięknie rozrastać, tworząc unikalny mikroklimat.

Magiczny las zamknięty w słoiku, czyli jar of forest można tworzyć tematycznie, zgodnie z preferencjami dotyczącymi wystroju wnętrza we własnych „czterech kątach”. Popularne aranżacje to między innymi gęsty las z bagnistym podłożem oraz romantyczna alejka w parku. W słoju można też zamknąć rozmaite elementy dekoracyjne, takie jak miniaturowe ławeczki, pomosty, domki. Świetne są też pomysły, które sprawdzą się przy danej okazji, na przykład na bożonarodzeniowe święta. Mini iglaki można wtedy posypać sztucznym śniegiem albo wstawić świąteczną choinkę i malutkie prezenty.

Warto jednak pamiętać, by wybierać rośliny, o które będziemy jednak w stanie chociaż od czasu do czasu dbać. Jar of forest może ozdabiać nasz dom o każdej porze roku, a słoik stwarza im do tego idealne warunki. Rośliny nie mogą mieć jednak zbyt sucho, ale też nie zaleca się ich przemoczenia (na przykład mchu). Dodatkowo trzeba je będzie podcinać od razu, kiedy tylko będą wychodzić poza weko słoja – ten ma być najczęściej zamknięty.

Mały ekostystem będzie świetną dekoracją i miłym akcentem natury w betonowych murach domu. Możesz sobie fundować wycieczki do lasu każdego dnia, wystarczy, że spojrzysz na słój pełen roślinności. Przyznasz również, że mini las w domu to też doskonały pomysł na prezent? Ucieszy się z niego każdy, bez względu na okazję. To uniwersalny podarunek, pełen uroku. W czasach, w których stawiamy na ekologiczny styl życia, naturalna roślinność jest przecież wielce ceniona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *