Izolacja nakrokwiowa – czy to niezbędne przy budowie dachu?

W dzisiejszych czasach metody budowlane zmieniają się z miesiąca na miesiąc. To za sprawą ciągłego rozwoju nowoczesnych technologii oraz wpływu automatyzacji procesów produkcyjnych i budowlanych. Podczas budowy domu jednorodzinnego, warto wykorzystać innowacyjne metody ocieplenia i izolacji dachu. Izolacja nakrokwiowa to jeden ze sposobów, który przydaje się w takich sytuacjach, jak:

  • wykonanie izolacji dachu bez ingerencji we wnętrza pomieszczeń mieszkalnych na poddaszu,
  • planowanie ocieplenia dachu skośnego ze standardami domu pasywnego oraz niskoenergetycznego,
  • więźba dachowa ma być widoczna we wnętrzu nieruchomości mieszkalnej.

W takich sytuacjach izolacja nakrokwiowa sprawdzi się wręcz idealnie. Szczególnie jeśli zależy Ci na doskonałym poziomie termoizolacji poddasza mieszkalnego. Izolacja nakrokwiowa poprawia parametry termiczne budynku, co przekłada się niższe koszty ogrzewania w sezonie zimowym.

Czym jest i jak działa mata drenażowa?

Mata drenażowa to materiał budowlany, który wykorzystuje się w konstrukcjach dachowych. Ten materiał odpowiada za magazynowanie wody opadowej i odprowadzanie jej nadmiaru do odpływów na powierzchni dachu. Można powiedzieć, że mata drenażowa zabezpiecza nieruchomość przed zalaniem w wyniku nieszczelności konstrukcji dachowej, a dodatkowo chłodzi powierzchnię poszycia dachowego. Co więcej, maty drenażowe świetnie nadają się także do wykonywania dachów zielonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *