Kto odnawia antyki?

Moda na antyki trwa i z coraz większym zaangażowaniem wyszukujemy starych mebli z duszą. Pojawiamy się w antykwariatach, odwiedzamy tzw. targi staroci, by znaleźć drewniane meble, które niosą ze sobą ciekawe historie.

Nie przeraża nas nawet fakt stanu mebli tego rodzaju. Wiadomo, że antyk zawsze będzie wartościowy a ponieważ wykonany jest w całości z drewna to w łatwy sposób można go odnowić – drewno jest jednym z niewielu materiałów, które łatwo poddaje się modyfikacji.

Jeśli w naszym posiadaniu są antyki to nigdy nie podejmujmy się ich odnawiania na własną rękę. Renowacja antyków zależy do zadań specjalistów, często artystycznych stolarzy, którzy sprawną ręką i przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi sprawią, że mebel nie tylko odzyska swój dawny wygląd i blask, ale również podniesie się jego wartość. Warto tutaj zauważyć, że aby tak było antyk musi być odnowiony dokładnie na wzór pierwowzoru a jakiekolwiek modyfikacje w jego wyglądzie sprawią, że ulegnie zniszczeniu i stanie się bezwartościowy.

Gdzie więc znaleźć specjalistę, który zadba o wiekową komodę czy kredens? Na pewno warto wybrać się na Warszawskie Targi Antyków. Pamiętajmy jednak, że zanim fachowiec podejmie się renowacji mebla musi on poświadczyć swoje umiejętności i doświadczenie. Nigdy nie sugerujmy się w tym przypadku ceną bowiem tanie wykonanie renowacji może skutkować nieodwracalnymi już uszkodzeniami. Jeśli mebel jest w bardzo złym stanie warto posiadać dokument poświadczający jego pierwotny wygląd, by na nim mógł wzorować się specjalista.

Stawiajmy zawsze na jakość i cieszmy się wartościowym meblem, który tworzyć będzie nie tylko klimatyczne wnętrze, ale jest również doskonałą inwestycją dla kolejnych pokoleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *