Czas na taras

Nawet niewielki ogród może sprawić, że zaznamy cudownego odprężenia na łonie natury. Wystarczy go jedynie odpowiednio zagospodarować. Niezbędnym elementem jest nie tylko roślinność, ale i taras. To przecież on staje się centrum przydomowej przestrzeni. Na tarasie bawią się dzieci, my pijemy aromatyczną kawę i urządzamy grilla z przyjaciółmi.

Warto dobrze zastanowić się nad ogrodowym tarasem. Te ma być nie tylko komfortowy w użytkowaniu, ale również w utrzymaniu. Pamiętajmy również, że stworzenie nawet niewielkiego tarasu to spora inwestycja. Dobrze, jeśli posłuży nam w całej doskonałości przez długi czas.

Do wyboru mamy co najmniej kilka materiałów, z których wygodny taras może powstać. Jeszcze do niedawna najczęściej stosowano drewno. Rzeczywiście jest to budulec jeden z najbardziej trwałych. Jest też okazały, jeśli pod uwagę weźmiemy wygląd i tworzony w ogrodzie klimat. Trzeba jednak wiedzieć, że o drewno trzeba dbać. Jeśli nie mamy czasu na coroczną pielęgnację drewnianego tarasu, lepiej nie wybierajmy tej opcji. Drewniane deski trzeba nie tylko impregnować, ale i podejmować się ich renowacji.

Lepszym rozwiązaniem będzie kompozyt. Deska kompozytowa doskonale imituje drewno, ale jest o wiele odporniejsza na niekorzystne warunki atmosferyczne. Z powodzeniem nada się nawet na taras bez zadaszenia. Kompozyt jest trwały, odporny na deszcz, mróz i śnieg. Nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, do tego łatwo się go myje i odświeża po sezonie zimowym. Bez problemu przetrwa kolejne lata intensywnego użytkowania.

Kolejna propozycja materiału, z którego możemy wykonać praktyczny taras to płyty chodnikowe. Coraz częściej stosuje się tradycyjną kostkę brukową. Do wyboru mamy również płyty imitujące różnego rodzaju struktury. Dzisiaj hitem są te, które przypominają szary, tradycyjny beton albo drewno. Wybierać możemy różne rozmiary i kolory. Wszystkie są trwałe, odporne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Łatwo je też utrzymać w czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *