Jakie kwiaty na balkon wybrać? Rośliny na balkon na każdą porę roku

Jakie kwiaty na balkon są najlepsze? Które przetrwają mrozy, a które kwitną w pełnym słońcu? Sprawdź poniżej, na które warto zwrócić uwagę!

Piękne rośliny w skrzynkach balkonowych tworzą niepowtarzalny klimat. Jakie rośliny wybierać w zależności od położenia balkonu?

  • Kwiaty na balkon północny (lubiące cień): Begonia – stale kwitnąca, Begonia bulwiasta – najpiękniejsza z roślin kwitnących, Niecierpek, Funkie, Barwinek, Dekoracyjne Bergenie i Miodunki.
  • Kwiaty na balkon słoneczny: popularne białe Pelargonie, Heliotrop, Smagliczka (ma drobne kwiatuszki i liście).  A także kwiaty zwisające na balkon takie jak Petunie. Także rośliny zwisające jak zwisająca Bakopa potrzebują słońca.
  • Kwiaty na balkon południowy: Diascja, Angellonia, Sanwitalia, Scewola, Złocień krzewiasty.
  • Kwiaty na balkon od wschodu: Stretocarpus saxorum, Hibiscus mochatus, niecierpek, Lobelia, Begonie, Surfinie, Werbena. Kwiaty pnacza na balkon wschodni to Kobea, Czarnooka Zuzia, Wilec.

kwiaty na balkon

Najlepsze kwiaty balkonowe. Jakie rośliny zwisające sprawdzą się na balkonie?

Najlepsze kwiaty na balkon i taras będą wyglądały dla każdego inaczej. Także w zależności od odmiany kwiatów trzeba zastosować różną pielęgnację i postawić je w różnym miejscu. Niektóre kwiaty balkonowe lepiej rosną od strony zachodniej a inne od wschodniej, a jeszcze inne od północnej i południowej. Wszystko zależy od tego czy są światłolubne i mogą być eksponowane na słońce, czy lepiej radzą sobie w cieniu. Najlepiej wybierać rośliny balkonowe, które kwitnące kilka razy w roku. Kwitnienie od czerwca do września byłoby idealne. Piękne kwiaty w różnych kolorach można trzymać w donicach ozdobnych lub po prostu użyć drewnianych skrzynek. Niektóre roślinki lubią częste podlewanie, inne wręcz przeciwnie – należy przesuszać.

Jak pielęgnować rośliny balkonowe?

Kiedy żyjemy w mieście, często nasz balkon z kwiatami jest namiastką natury w otaczającym nas betonowym krajobrazie. Żebyśmy mogli cieszyć się tym ogrodem na okrągło, musimy zadbać o pielęgnację roślin balkonowych. Wtedy kwiaty na balkonie mogą przetrwać nie tylko całe lato, ale również ozdabiać nasz balkon w inne pory roku. Wiele kwiatów na balkon pięknie kwitnie nawet do pierwszych przymrozków.

  • Nasz domowy ogród wymaga pielęgnacji:
  • W trakcie uprawy pamiętaj o regularnym podlewaniu
  • Drugim elementem jest nawożenie, możesz umieścić w kwiatach specjalne patyczki z nawozem.
  • Czasami trzeba lekko przycinać roślinki, aby mogły wypuścić nowe pędy i jeszcze więcej liści i kwiatów. Niektóre gatunki trzeba przycinać 2 razy w roku.

Balkon z kwiatami jest idealnym miejscem do wypoczynku. Każda roślina  o zdrowych liściach, pędach i kwiatach cieszy nasze oczy. Możemy regularne przeglądy wszystkich odmian naszych kwiatów balkonowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *