Mieszkanie czy segment – co wybrać?

Rynek nieruchomości jest bardzo zróżnicowany, dlatego klienci firm deweloperskich nie powinni narzekać na brak wyboru. Zwłaszcza w dużych miastach. Warszawa jest tego najlepszym przykładem. W stolicy znaleźć można wiele ciekawych lokali, które są w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.

I choć szeroka oferta działa z korzyścią dla kupujących, czasem powoduje pewne problemy decyzyjne. Niekiedy trudno bowiem zdecydować się konkretną nieruchomość. Analizując różnego rodzaju strony i fora internetowe, możemy dostrzec, że wiele osób staje przed dylematem związanym między wyborem segmentu i mieszkania.

Mieszkanie od dewelopera czy segment?

 

Jak można się domyślić, obie opcje mają swoje wady i zalety, dlatego warto je przeanalizować. W przypadku mieszkań, liczyć możemy przede wszystkim na możliwość wyboru między niezwykle zróżnicowanymi lokalami. Są one budowane na okrągło – zarówno w budynkach wolnostojących, jak i osiedlach mieszkaniowych. Bez trudu znajdziemy więc różne nieruchomości. Warszawa to idealne miasta do tego, aby znaleźć mieszkanie dostosowane pod względem metrażu, układu pomieszczeń czy też lokalizacji. To samo tyczy się ceny – wiele zależy od tego, czy interesuje nas lokal w centrum czy może na obrzeżach lub w podwarszawskich gminach.

Jeśli zaś chodzi o segmenty, największą zaletą wydają się ich metraże. Najczęściej są to budynki dwupiętrowe, dlatego na rynku znaleźć możemy segmenty 100-metrowe, a nawet większe. Do tego zazwyczaj dochodzi własny ogród. Segment okaże się więc dobrym wyborem dla osób wychowanych w domach jednorodzinnych, a także dla wszystkich, którym zależy na dodatkowej przestrzeni.

Należy przy tym pamiętać, że segmenty zazwyczaj zlokalizowane są na obrzeżach miasta. Zakup mieszkania od dewelopera będzie więc lepszy wówczas, gdy zależy nam na bliskości centrum lub na większym wyborze poszczególnych nieruchomości. Jak już jednak wspomnieliśmy, rynek jest tak szeroki, że bez trudu znajdziemy to, co nas interesuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *