Co wybrać, dom czy mieszkanie?

Wiele osób, które od początku swojego życia mieszka w domu jednorodzinnym, nie wyobraża sobie przeprowadzki do mieszkania w „ciasnym” blokowisku. W drugą stronę istnieje taka sama zależność, jednak część osób zastanawia się, czy może jednak nie czuliby się lepiej, zmieniając miejsce i charakter swojego domu. Każde rozwiązanie oczywiście ma swoje wady i zalety i warto je przeanalizować, zanim podejmie się jakąkolwiek decyzje.

Dom jednorodzinny

Osoby, które decydują się zamieszkać w domu, mogą liczyć na zdecydowanie więcej swobody. Jeżeli rodzina należy do tych rozrywkowych, która lubi uczestniczyć lub organizować imprezy, to to rozwiązanie jest właśnie dla niej. Nie trzeba przejmować się ciekawskimi sąsiadami i ograniczać się do zasad ciszy nocnej. Dla osób, które nie mają zbyt wielu znajomych, a chcieliby nawiązać nową znajomość z sąsiadami, tutaj zdanie będzie utrudnione, ponieważ najzwyczajniej będziemy mieć po prostu mniej osób w naszym otoczeniu.

Dom wiąże się z większą powierzchnią, z której korzystamy, a co za tym idzie, będziemy mieć więcej pracy. Będziemy mieć do mycia znacznie więcej okien, odkurzanie podłóg również zajmie dużo więcej czasu, a dodatkowo musimy zadbać o ogród oraz podjazd.

Podjazd, który jest rzeczą niezwykle przydatną, zwłaszcza gdy ktoś posiada więcej niż jeden samochód. Parkując auta na własnym podwórku, nie tylko mamy więcej miejsca, aby o nie zadbać, ale również redukujemy ryzyko kradzieży samochodu. Ponadto nie ma możliwości, by któryś z sąsiadów zarysował nam auto podczas nieudolnego parkowania.

Mieszkanie w bloku

Mieszkanie zazwyczaj wiąże się ze znacznie mniejszą przestrzenią mieszkalną, ale wybór mieszkań jest znacznie  większy i możemy liczyć na lokum w dogodnej lokalizacji. W ofertach sprzedaży możemy spokojnie przebierać m.in. w Internecie, wystarczy wpisać frazę typu „mieszkania w Lublinie” i porównać oferty i lokalizacje.

Mieszkanie w bloku jest również bezpieczniejsze pod względem włamań i kradzieży. Osiedla zazwyczaj wyposażone są monitoring, a dodatkowo wynajęta jest ochrona. Samo wejście do naszego mieszkania poprzedzone jest głównymi drzwiami na kod, a włamanie do mieszkania otoczonego innymi mieszkaniami i pozostania  niezauważonym nie należy do najłatwiejszych rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *