Nowoczesny taras – czym się charakteryzuje?

Pierwsze skojarzenie ze słowem „moda” zmierza ku odzieży. O ile jest to rynek, na którym trendy zmieniają się niezwykle dynamicznie, moda dotyczy także innych obszarów. Jednym z nich jest architektura, która może nie zmienia się diametralnie na przestrzeni kilku lat, jednak jeżeli spojrzymy na budynki lub wnętrza konstruowane kilka dekad temu, różnice widoczne są gołym okiem. Już niedługo za oknami pojawi się wiosenna pogoda, co sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Do tego najlepszym miejscem jest oczywiście własny taras. Jak wyglądają nowoczesne tarasy i z czego są wykonane?

Trendy dotyczące powierzchni tarasowej są zbliżone do tych, które panują we wnętrzach. W cenie aktualnie jest minimalizm i elegancja. Projekty opierane są na geometrycznym kształcie, co sprzyja odczuciu ładu i harmonii, a brak przepychu nadaje mu nowoczesnego charakteru. Meble również powinny być proste i funkcjonalne. Jeżeli chcemy zainwestować w dodatki, najlepiej sprawdzą się żywe, doniczkowe, zielone rośliny. Jeżeli chcemy mieć więcej niż 2-3 sztuki, warto wtedy postawić na kilka roślin jednakowej odmiany, bez zbędnych eksperymentów. Nowoczesny taras może być zbudowany na kilku poziomach, jednak coraz częściej rezygnuje się z dodatków takich jak ściany i balustrady.

A z jakich materiałów korzysta się aktualnie do budowy podłoża? Do niedawna tarasy zdominowane były przez różnego gatunku deski drewniane. Dziś powoli odchodzi się już od tego materiału, a zastępowany jest kompozytem drewna, czyli mieszanką mączki drzewnej oraz tworzywa sztucznego. Deski kompozytowe charakteryzują dużo większą odpornością na czynniki zewnętrzne, a ponadto wykazują właściwości antypoślizgowe i nie nagrzewają się w słoneczne dni. Producent deski tarasowej wpc do każdego zamówienia dołącza zestaw montażowy, dzięki czemu mamy możliwość położenia podłoża na własną rękę. Do innych cieszących się popularnością materiałów należą się wylewki betonowe (zarówno zwykłe, jak i poddane obróbce nadającej połysk) oraz płytki ceramiczne, często dekoracyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *