Jak wyczyścić kostkę brukową z mchu? Podpowiadamy!

Mech to często występujący na kostce chodnikowej porost. Pojawia się najczęściej tam, gdzie występuje spora wilgoć podłoża oraz nie ma dostępu do słońca. Jeśli kawałek chodnika znajduje się ciągle w zacienionym miejscu, prawdopodobnie po jakimś czasie na jego powierzchni pojawi się uciążliwy mech. Sprawdź, jak pozbyć się tego problemu!

Dobry środek do czyszczenia kostki brukowej z mchu i przebarwień. Jaki warto wybrać?

Zastanawiasz się, jaki będzie dobry środek do czyszczenia kostki brukowej? Przede wszystkim taki, który jest w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego oraz nie odbarwia powierzchni kostki. Mchu pozbędziesz się po zastosowaniu preparatów chemicznych do usuwania niechcianej roślinności spomiędzy danych elementów kostki brukowej. Wystarczy, że rozprowadzisz płyn po powierzchni kostki, poczekasz na jego wchłonięcie, a w międzyczasie ręcznie usuniesz mech i inne porosty zielone.

Mech na kostce chodnikowej – usunąć samodzielnie czy wynająć profesjonalistów?

Pamiętaj, że wszelkie zielone porosty takie jak np. mech mogą negatywnie wpływać na wygląd chodnika. W niektórych przypadkach powodują liczne przebarwienia koloru zielonego oraz brązowego (od ziemi). Wykorzystując dobry środek do czyszczenia kostki brukowej z przebarwień, roślinności i innych zabrudzeń będziesz mieć pewność, że ta zachowa swój piękny wygląd przez długi czas. Chcesz wiedzieć, jak usunąć mech samodzielnie? Zrobisz to na kilka sposobów:

  • mechanicznie z użyciem szpachelki lub narzędzi do wyrywania chwastów;
  • chemicznie poprzez dobry środek do czyszczenia kostki brukowej.

Możesz też poprosić o pomoc profesjonalistów, którzy oczyszczą nawet największą powierzchnię kostki brukowej w ciągu 1 dnia. Usługi tego typu nie są drogie, tak samo jak profesjonalne preparaty chemiczne do czyszczenia powierzchni kostki chodnikowej. Jeśli mech na chodniku jest Twoim utrapieniem, koniecznie sięgnij po sprawdzone i profesjonalne rozwiązania pozwalające na jego usunięcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *